При будівництві димоходу в першу чергу потрібно розуміти, що його підбирати треба до опалювального устаткування. Тому попередньо варто визначитися, з яким котлом йому належить працювати і здійснити монтаж котла або каміна. Тяга димоходу виникає в основному через різницю температур на вході і виході труби.

Критерії вибору

Основні характеристики хорошого димоходу:

  • повинен забезпечувати хорошу тягу за рахунок відповідності діаметру димоходу вимогам котельного обладнання;
  • повинен бути рівним і вертикальним, горизонтальним він може бути тільки в разі установки котлів з примусовою тягою;
  • повинен бути повністю герметичним, випускати продукти згоряння тільки в випускний отвір;
  • повинен бути виготовлений з вогнетривких матеріалів.

Зверніть увагу, що труба димоходу повинна бути довжиною не менше 5 метрів від котла до місця виходу з мінімумом вигинів. Також труба повинна бути вище всіх поруч розташованих будинків, якщо була проведена установка котла твердопаливного, щоб дим від згорання дров не потрапляв у вікна сусідів. Димохідну трубу потрібно встановлювати подалі від мансард і веранд, щоб чадний газ який виходить не потрапляв в приміщення.

Різновиди димоходів

Димарі розрізняються за матеріалами виготовлення і мають свої плюси і мінуси.

  1. Керамічні димарі є найпопулярнішими, так як кераміка має властивість накопичувати тепло. За рахунок збереження енергії значно зменшується витрата палива.
  2. Цегляні димоходи мають гарний зовнішній вигляд. Однак, їх термін служби набагато коротше за рахунок накопичення в собі конденсату, який з часом руйнує матеріал.
  3. Димарі з нержавіючої сталі – найоптимальніші за ціною і продуктивності. Вони не піддаються корозії і не накопичують воду.

При монтажі котлів важливо продумати будівництво димоходу, його матеріал і розміри. Самостійно його будувати не рекомендується, так як неправильний монтаж може призвести до витоку газу та інших небажаних наслідків.