При будівництві димоходу в першу чергу потрібно розуміти, що його підбирати треба до опалювального устаткування. Тому попередньо варто визначитися, з яким котлом йому належить працювати і здійснити монтаж котла або каміна. Тяга димоходу виникає в основному через різницю температур на вході і виході труби.
Критерії вибору
Основні характеристики хорошого димоходу:
- повинен забезпечувати хорошу тягу за рахунок відповідності діаметру димоходу вимогам котельного обладнання;
- повинен бути рівним і вертикальним, горизонтальним він може бути тільки в разі установки котлів з примусовою тягою;
- повинен бути повністю герметичним, випускати продукти згоряння тільки в випускний отвір;
- повинен бути виготовлений з вогнетривких матеріалів.
Зверніть увагу, що труба димоходу повинна бути довжиною не менше 5 метрів від котла до місця виходу з мінімумом вигинів. Також труба повинна бути вище всіх поруч розташованих будинків, якщо була проведена установка котла твердопаливного, щоб дим від згорання дров не потрапляв у вікна сусідів. Димохідну трубу потрібно встановлювати подалі від мансард і веранд, щоб чадний газ який виходить не потрапляв в приміщення.
Різновиди димоходів
Димарі розрізняються за матеріалами виготовлення і мають свої плюси і мінуси.
- Керамічні димарі є найпопулярнішими, так як кераміка має властивість накопичувати тепло. За рахунок збереження енергії значно зменшується витрата палива.
- Цегляні димоходи мають гарний зовнішній вигляд. Однак, їх термін служби набагато коротше за рахунок накопичення в собі конденсату, який з часом руйнує матеріал.
- Димарі з нержавіючої сталі – найоптимальніші за ціною і продуктивності. Вони не піддаються корозії і не накопичують воду.
При монтажі котлів важливо продумати будівництво димоходу, його матеріал і розміри. Самостійно його будувати не рекомендується, так як неправильний монтаж може призвести до витоку газу та інших небажаних наслідків.