Як економити на опаленні?

У квартирах або приватних будинках газ використовується для приготування їжі, для нагріву води, для опалення. Через великі витрати газу він займає більшу частину сімейного бюджету, що неодмінно б’є по гаманцю і змушує економити на інших, часом важливих, речах. Слід вчасно усувати несправності котлів, щоб уберегти себе від раптових витрат на ремонт.

Як же заощадити на газовому опаленні?

  1. Лічильник. В першу чергу, ми рекомендуємо встановити сучасні лічильники газу. Оплата за лічильниками завжди виходить менша, ніж за середніми показниками.
  2. Утеплення. Подбайте про утеплення стін та встановлення якісних склопакетів, щоб приміщення краще тримало тепло.
  3. Економічний котел. Хороший вибір – установка економічного газового котла.
  4. Автоматизація системи опалення. Її установка коштує грошей, але вона окуповується за перший опалювальний сезон.
  5. Кімнатний термостат. Датчик температури термостата буде контролювати ступінь нагрівання води самостійно. Такий режим більш оптимальний по витраті газу, так як котел буде включатися тільки тоді, коли потрібно. Наприклад, на ніч можна знизити температуру, а коли нікого немає вдома – зовсім вимкнути опалення.

Варто відзначити, витрата газу при використанні конденсаційних котлів, на відміну від традиційних, істотно нижча. Це відбувається тому, що конденсаційні котли використовують утворену водяну пару для вироблення більшої кількості тепла.

Не варто нехтувати і плановим ремонтом систем опалення, так як витрата палива залежить від чистоти теплообмінників, димоходу і будь-яких проблем з подачею живлення. Професійний і своєчасний сервіс газових котлів може допомогти уникнути небезпечних і дорогих поломок обладнання. Якщо ж ремонт опалення необхідний, не можна проводити його самому, це може зробити виключно фахівець з сервісної служби. Потрібно вибирати тільки якісну техніку, щоб уникнути частих ремонтів і непланованих витрат.