Кімнатні термостати (їх ще називають программаторами для котла опалення), головною роботою яких є управління котлом обігріву приміщення і підтримки заданого температурного режиму. Установка котла звичайного типу означає, що приміщення опалюється шляхом нагрівання води. Якщо температура підвищується або знижується за межами опалювального приміщення, вам доводиться вручну знову регулювати тепловий режим. При такому режимі роботи котел постійно змушений вмикатися і вимикатися. Що, в свою чергу, істотно збільшує витрату електроенергії і знижує термін експлуатації обладнання.

Принцип роботи кімнатного термостата

Установка кімнатного термостата в процесі монтажу котла має на увазі, що його термін працездатності збільшиться через те, що:

  • при досягненні встановленого теплового режиму для приміщення вимикається не тільки котел, але і пальник з насосом, що позитивно впливає на щомісячну вартість опалення;
  • при установці температури закладається також поріг підвищення або зниження теплоти повітря за межами приміщення;
  • відомо, що повітря охолоджується значно повільніше води і, оскільки термостат заміряє температуру всередині приміщення, а не в системі опалення – в рази скорочується включення обладнання, що значно подовжує термін його експлуатації;
  • температурний режим одноразово регулюється на термостаті.

Кімнатний термостат – не розкіш, а можливість дійсно економити. Підвищилася температура на вулиці, вся сім’я зібралася в будинку, сонечко прогріває приміщення через вікно – всі ці умови дозволяють значно зменшити час роботи котла і знизити щомісячну плату в опалювальний сезон.

Для порівняння, монтаж котла, не керованого термостатом, в процесі роботи витрачає на 25-30% палива більше. Значить, приблизно на стільки ж зростають і ваші грошові виплати. А якщо до цього додати зменшення споживання електроенергії приблизно на 40кВт в місяць і менший знос котла – економія стає очевидною.